Kundenreportage_Mühle_Farina_14.jpg

Reportáž o zákaznících spol. MEWA

Tým společnosti Farina-Mühle nosí hygienické oblečení od MEWA – a je spokojen

Úplné splnění hygienických standardů – Farina-Mühle sází u pracovního oblečení na MEWA

 • Profesionální péče o oděvy podle jasně definovaných směrnic

  „MEWA splnila všechny naše požadavky z hlediska spolehlivosti, hygienických směrnic a flexibility.“

 • Dobře postaráno

  „Zákaznický servis je opravdu skvělý a celý balíček služeb je velmi dobré kvality.“

 • Přizpůsobení individuálním potřebám

  Každý zaměstnanec má svou osobní výstroj podle preference s kalhoty do pasu, bundou do pasu, kalhoty s laclem, kombinézou nebo pláštěm.

 • Jednotný vzhled

  „Přijetí zaměstnanci je velmi dobré.“

 • Všechno z jedné ruky

  Pracovní oblečení, rohože, čisticí utěrky a ochranné pracovní pomůcky

Informace o společnosti:

Ve společnosti Farina-Mühle se mele mouka již od roku 1771. Už odnepaměti bylo pro Farina samozřejmostí jemné zpracování a výběr těch nejlepších druhů obilí. Ročně se namele asi 80 000 tun obilí. Zhruba 30 procent produkce jde do maloobchodu, 50 procent do průmyslu a 20 procent do pekáren a pohostinství. S podílem vývozu 30 procent do Slovinska, Německa, Itálie, Maďarska, České republiky a Litvy je Farina-Mühle předním výrobcem a v případě tvrdé pšeničné krupice pro výrobu těstovin dokonce lídrem na trhu. Farina-Mühle je se třemi pracovišti Farina v Raabě, Finis Feinstes-Mühle ve Schwechatu nebo Biomühle v Rennersdorf součástí skupiny Goodmills, ke které patří celkem 27 mlýnů v Rakousku, Rumunsku, Polsku a Německu.

Ve Farina-Mühle ve štýrské Raabě nedaleko Grazu, v jednom z nejtradičnějších mlýnů obilí v Rakousku, se vyrábí celkem 240 různých druhů a směsí mouky. Mouka Farina, známá pod heslem „Síla slunce“, symbolizuje především kvalitu a spokojenost zákazníka.

Vysoké požadavky ohledně hygienických směrnic, spolehlivosti a flexibility

Pro každého výrobce potravin jde kvalita ruku v ruce s nejvyššími hygienickými standardy. Také ve Farina-Mühle se pracuje přísně v souladu se zadáními komplexní koncepce hygieny. V té jsou definovány všechny pracovní procesy a oblasti, také oblečení zaměstnanců ve výrobě. Tým v ní nosí hygienické oblečení od MEWA. Důvodem k přechodu na pracovní oblečení v textilním managementu byla v roce 2003 nadcházející certifikace mlýna v oblasti hygieny dle IFS (International Food Standards). „Tak jsme přišli k MEWA, protože splnila všechny naše požadavky z hlediska spolehlivosti, hygienických směrnic a flexibility,“ vysvětluje výrobní ředitel Andreas Seidl a dodává: „Přijetí zaměstnanci je velmi dobré. Zrovna nedávno jsme přešli na novou kolekci, protože MEWA již nějakou dobu obléká také naši sesterskou společnost ve Schwechatu. Nyní mají všichni zaměstnanci jednotný vzhled.“

Vybaveni od hlavy až k patě

V dohodnutém intervalu přiveze servisní řidič MEWA čisté oblečení a odveze použité kusy, aby je nechal u MEWA profesionálně a podle jasně definovaných hygienických směrnic ošetřit. Kromě oděvů v textilní službě objednal Seidl pro svůj tým mikiny s našitým firemním logem a bezpečnostní obuv ze sortimentu zboží MEWA znacky Shop. Výhodu spolupráce s MEWA vidí Seidl především v dobrém poměru ceny a kvality. „Zákaznický servis je opravdu skvělý a celý balíček služeb je velmi dobré kvality,“ pochvaluje si.

Čisticí utěrky a rohože pro mimořádnou čistotu

Ve Farina-Mühle se hospodaří trvale udržitelným způsobem. Seidl proto využívá servisu MEWA nejen proto, aby jeho zaměstnanci byli oblečeni odpovídajícím způsobem. „Také používáme opakovaně použitelné čisticí utěrky od MEWA, protože jsou šetrnější k životnímu prostředí. Naši zaměstnanci je rádi používají, protože jsou praktické a zcela splňují naše požadavky,“ říká Seidl. Navíc jsou rohože od MEWA umístěny ve vstupních prostorech kancelářských, společenských a řídicích místností. Budovy tak zůstávají při nepříznivém počasí čistější. „Od doby, co MEWA zajišťuje pravidelnou výměnu znečištěných rohoží za čisté, to u nás prostě vypadá lépe. Toho rozdílu si všimneme zejména ve velmi navštěvovaných prostorech,“ říká Seidl s potěšením.